DŮM SE 4 APARTMÁNY

v Chloumku, Mírová pod Kozákovem

cena: 17 900 000,-

ROZSÁHLÝ POZEMEK

S rozlohou 12 972 m²

UŽITNÁ PLOCHA 200 m2

PO ROZSÁHLÉ REKONSTRUKCI

Původní jen střešní krytina

NÍZKÉ MĚSÍČNÍ NÁKLADY

cca 5 000 Kč měsíčně

V panenské krajině Českého ráje, na konci malebné vesničky pod Kozákovem, stojí útulný dům se stodolou a více než hektarovým pozemkem. A není to ledajaký dům. Na pohádkovém místě, kde dávají oslíci a ovečky dobrou noc, se nachází usedlost se čtyřmi stylovými apartmán: jaro, léto, podzim a zima. Tak by mohl znít úvod pohádky o vlastním soukromém penzionu.

Naštěstí toto není pohádka. To je totiž sen, který můžete žít i Vy.

Dům o celkové ploše 200 m² s výměrou pozemku necelých 13 000 m² se nachází v obci Mírová pod Kozákovem, v části Chloumek. Ten je vzdálený jen 5 minut jízdy autem od Turnova i mnoha dalších oblíbených míst Českého ráje. Skvělá poloha v turisticky atraktivní lokalitě, přesto stranou od veškerého ruchu, dodává tomuto místu svou jedinečnost a prestiž. Nemovitost navíc nabízí možnosti dalšího rozšíření. Ale půjdeme pěkně postupně.

Celý dům, který je na katastru veden jako zemědělská usedlost, prošel v posledních letech kompletní rekonstrukcí. Kromě původní střešní krytiny zde nezůstal kámen na kameni. Majitelé investovali především do snížení energetické náročnosti budovy a tepelného komfortu. Celý objekt je kompletně zateplený, instalována byla izolační okna s trojskly. O vytápění a ohřev vody se stará tepelné čerpadlo, které je dimenzované i pro případná další zařízení, např. bazén. V přízemí je instalováno podlahové vytápění. Tyto a další investice snížily měsíční náklady za celý dům na cca 5 000 Kč.

Zásadní proměnou prošel i interiér budovy. Kombinací betonové stěrky, masivních dřevěných prvků, trámových stropů a přiznaných cihlových příček vznikly autentické a designové apartmány. Každý disponuje vlastní vybavenou kuchyňkou a koupelnou. Tři apartmány navíc mají svou vlastní terasu. Celková kapacita objektu je 20 lůžek.

Kolem domu obyvatelé a návštěvníci jistě ocení krytou terasu s možností využití grilu pro příjemné posezení s rodinou a přáteli. Dětské hřiště pro radovánky se svými ratolestmi nebo otevřené ohniště, které doslova vybízí k opékání špekáčků a zpěvu trempských písní. Dostatek prostoru pro parkování je samozřejmostí.

Vedle samotného domu stojí rozlehlá stodola, která na svou renovaci teprve čeká. A je jen na Vás, zda je přebudujete na společenskou budovu nebo další obytný prostor. Fantazii se meze nekladou. Jen pár kroků od domu vede jedna z mnoha cyklostezek, která Vás zavede na pohádková místa. Hrubá Skála, hrad Valdštejn, Klokočské skály, Dolánky, Sedmihorky, to je jen letmý výčet známých míst, která jsou od domu vzdáleny jen pár kilometrů. Doslova ráj pro turisty. Ročně jich do Českého ráje zavítá přes 1 milion.

Pokud jste vždycky snili o provozování vlastního soukromého ubytování, tak už snít nemusíte. Přijeďte na prohlídku tohoto jedinečného místa, ze kterého budete jen těžko odjíždět.

VIDEOPROHLÍDKA

V případě zájmu o prohlídku či o více informací mě kontaktuje.

Začněte psát a pro hledání zmáčkněte enter